Деревина через відкриті аукціони Prozorro.Sale: чому це вигідно

Покупці лісу-кругляка прагнуть відійти від прямих контрактів. Сьогодні велика ймовірність потрапити на недобросовісного продавця, який може зірвати терміни, поставити деревину сумнівної якості. Значна частина цього ринку знаходиться в тіні, що збільшує ризики.

З запуском торгівлі деревиною через публічні аукціони Прозорро ситуація почала змінюватися в кращий бік. Це відзначають, як постачальники, так і покупці. Отримати додаткову інформацію про особливості торгівлі через електронні майданчики Prozorro можна за посиланням: sale.uub.com.ua

Сучасний формат торгівлі деревиною на електронних майданчиках Prozorro

Однією з ключових системних змін має стати законодавча вимога щодо реалізації всіх 100% обсягів необробленої деревини на відкритих аукціонах Prozorro. Уряд вже готує відповідні зміни. Відповідну постанову КМУ очікують на початку поточного року. Крім того, планується значно спростити умови участі в аукціонах з продажу необробленої деревини. Зокрема: 

  1. зменшити комісійну винагороду з переможця аукціону з 1,5% до 0,5%; 
  2. виключити реєстраційний внесок за участь, який зараз становить від 340 до 1700 грн. за кожен аукціон; 
  3. деревина буде реалізовуватися, в тому числі на голландському аукціоні (на пониження ціни) тощо. 

Планується, що ці та інші зміни привернуть більше уваги з боку продавців та покупців українського лісу-кругляка, виведуть значну частину ринку з тіні.

Чому торгівля через Прозорро вигідна для покупців деревини

Торгуючи через акредитовані майданчики Прозорро, покупці лісу-кругляка отримують можливість працювати безпосередньо з постачальниками без посередників. Мова йде про великі лісгоспи з різних регіонів України, доступ до лотів яких можливий онлайн для кожного, хто пройде просту процедуру реєстрації.

Торгівля через публічні аукціони апріорі є прозорою. Це виключає ризик зловживань, відповідно шахрайства та можливості зіткнутися з недобросовісними постачальниками. Ціна формується на основі чесного аукціону. При цьому продавець не знає, хто робить ті чи інші цінові пропозиції. Це ставить всіх учасників в рівні умови.Для участі у відкритому аукціоні з продажу деревини потрібно зареєструватися на майданчику. Електронний торговий майданчик повинен бути акредитований системою Прозорро.Продажі. Перед тим, як отримати доступ до функціоналу та лотів потрібно сплатити страховий внесок. Після цього можна подавати заявки на участь у торгах. Це можуть робити приватні особи, вітчизняні чи іноземні компанії. Переможцем оголошується той учасник, цінова пропозиція якого була самою привабливою. Аукціон відкритий, прозорий, що виключає ризик шахрайства та зловживань. Більше інформації про те, як сьогодні здійснюється торгівля деревиною в Україні можна отримати за посиланням: https://sale.uub.com.ua/ru/news/perevagy-prodazhu-lisu-cherez-elektronnu-systemu-prozorro-sale.

Контакты

Адрес: улица Щеголева 14, Одесса

Тел.: 0-800-604-871

Тел.: (0482) 32-00-05

Факс: (048) 734-98-15

Имейл: [email protected]

Ремонт газовых и электрических плит

Гарантийный ремонт

Установка кондиционеров