Вільний продаж наділів стає вагомою причиною початку роботи ринку та вилученням земельних торгів. Лише в демократичних країнах всі громадяни мають право вільно володіти своїми земельными активами.
З минулого року українці сперечаються про переваги та недоліки появи ринку землі. Не залишилися осторонь і провідні цифри аграрного сектору. Але коли насправді окремі особи почнуть купувати частини або цілі землі, все стане набагато зрозуміліше. Створюючи ринок, вільний від корупції, влада повинна враховувати судження власників земельних часток, оскільки вони володіють значною часткою сільськогосподарських територій України.
У липні, з першого дня 2021 року, незалежно від постійного проживання, фізичні особи, жителі України, мали ймовірність придбати до ста гектарів землі у приватну власність. Буде дозволено купувати площі у приватних осіб, тому продаж муніципальних та державних територій поки недоступний.
Нерівні ймовірності земельних ділянок на українському ринку незмінно присутні. Сільські жителі, які раніше працювали в колгоспах, стали власниками ділянок, на яких дозволяється заробляти гроші. Виявляється, селяни мають перевагу, а городяни – ні. Це тому, що у перших є перспектива оренди землі або ведення приватної ферми зі стабільним доходом. Для об’єктивної організації роботи у сільськогосподарській галузі та забезпечення конституційного права всіх жителів України був підписаний Закон № 552.
Земельна ділянка на аукціоні Prozorro
Щоб взяти участь у майбутньому ринку землі, який вже розпочався, варто сьогодні підготуватися. Якщо ви маєте намір продавати землю для сільськогосподарських цілей на аукціонних тогах у системі Prozorro.Sale, зареєструйтесь на сайті УУБ (Українська універсальна біржа)
Наразі народні обранці обговорюють перспективу торгівлі сільськогосподарськими територіями за підтримки системи Prozorro.Sale. Ефективні дії у розпорядженні такої вартості, як земля, високі доходи від земельної ділянки, торг без шахрайства та порушення законів, все це забезпечується цією системою.
Через спеціальні цифрові платформи продаж державних та муніципальних територій в Україні здійснюється неупереджено та відповідно до прав. У системі Prozorro продажі не йдуть через шахрайські хабарі та відкати та закриті процедури. Строк його роботи – 4,5 роки, а в результаті відкритих продажів електронна система принесла державі дохід 37,7 млрд. Грн. А наступним кроком від уряду має стати рух земельних торгів для Prozorro. Перейдіть на сайт https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-torgy-kogda-startuyut-y-kak-budut-prohodyt/, щоб прочитати більше інформації про ринок землі.