Якість та довговічність будматеріалів страждають від шкідливих факторів навколишнього середовища. Використання цілого ряду спеціалізованих матеріалів сприяє захисту конструкції від руйнувань та продовження терміну служби споруд. Серед широкого асортименту особливої уваги заслуговує гідрофобізатор.
Особливість гідрофобізатору
Серед великої кількості методів захисту будівель від шкідливого впливу факторів довкілля ефективними є не всі, особливо якщо цим фактором є волога.
Практичний досвід показує, що гідроізоляція має проводитися комплексно, коли поєднуються різноманітні методики. Ось тільки застосування гідрофобізаторів дозволяє відразу вирішувати кілька високоактуальних завдань. Таку можливість забезпечують специфічні риси складу.
До переваг можна віднести наступне:
- гідрофобізатором можна обробити будь-яку сировину: бетон, асфальт, цегляну кладку, натуральний та штучний камінь, шифер, газобетон, деревину, гіпс, плитку та інше. Ось тільки кожен із перерахованих видів будматеріалів потребує підбору вузькоспеціалізованого складу;
- здатність глибокого проникнення в матеріал, не блокуючи при цьому природну циркуляцію повітря та не впливаючи на проникність пари, а це у свою чергу запобігає появі грибка та цвілі;
- гідрофобізатори універсальні, що дозволяє наносити засоби зовні та додавати їх у різні склади, а це підвищує службу готових виробів та всієї будови;
- з використанням цих засобів може підвищуватися еластичність та стійкість до мінусових температур.
Всі перелічені особливості допомагають зробити висновок, що сучасні технології дозволили застосовувати високоефективні засоби, що благотворно впливають на якість будматеріалів і збільшують ряд показників у тому числі і довговічність будови.
Будівельний ринок має різноманітні гідрофобні речовини, які призначаються для роботи як з вологою, так і сухою основою. Продукти з водяною основою можна наносити виключно на суху. В основі принципу дії гідрофобізаторів лежить проникнення всередину сировини та застигання. При цьому відбувається вивільнення капілярної рідини та збереження вільної циркуляції повітря.
Гідрофобізатори речовини для каменю, бетону та брусівку
Камені різних порід потребують захисних складів на основі силанів або кремнійорганічних полімерів. При нанесенні рідкого складу відбувається його проникнення в шви і пори сировини, при цьому розчинник, що є у складі, найчастіше це ізопропіловий спирт, випаровується, завдяки чому на підставі з’являється плівка.
За допомогою гідрофобізатор для бетону забезпечується захист сировини від проникнення вологи. Можна наносити зовні або додавати розчин. Застосування гідрофобізації допомагає захистити поверхню від води на термін 3-20 років.
На якість обробки та його переваги впливає використовуваний склад. На сьогоднішній день це найрезультативніший метод позбавлення від висолів (сольового нальоту). Це особливо актуально у приміщеннях житлового призначення. Висоли виглядають не естетично та руйнують стіни. Їх не можна забрати за допомогою металевих щіток або миття. Цю проблему вирішує гідрофобізація.
При гідрофобізації брусівки фахівці рекомендують дотримуватися таких правил:
- обробляти брусівку необхідно тільки при плюсовій температурі;
- після закінчення обробки поверхню необхідно покрити легким матеріалом на 24-36 годин;
- суміш необхідно рівномірно нанести на покриття, не залишаючи необроблених ділянок;
- основу для гідрофобізатора необхідно ретельно очистити від бруду;
- суміш необхідно наносити до тих пір, поки покриття не перестанє виділяти рідину.
Інтервал між повторними обробками залежить від складу продукту. Середній термін служби покриття становить 10 років. У цей період брусківка буде правильно захищена від цвілі, грибка та інших проявів підвищеної вологості.
Принципи вибору гідрофобізатора
Вибираючи склад, необхідно звернути увагу на його призначення та властивості. Серед широкого асортименту є універсальні гідрофобізатори, але найкращим вибором будуть спеціалізовані для окремих матеріалів. Таким чином, правильний вибір максимально збільшить захисні властивості засобу, що паралельно продовжить термін служби будматеріалів, використаних для зведення приміщень.
Крім цього, окремо присутні засоби для об’ємної та поверхневої гідрофобізації. Це означає, що ці засоби можна додавати в робочий склад або наносити після спорудження на поверхню матеріалу, який потребує захисту від згубного впливу вологи. Вибрати якісну фарбу ви можете на сайті nanomarket.ua. Каталог інтернет-крамниці містить багато фарб з різними властивостями.
Норми будівництва зобов’язують виробників вказувати в інструкції витрати консистенції та термін служби. Це допомагає вибрати найбільш підходящу дисперсію, що допоможе з легкістю вирішити завдання, що виникають, і скоротити тимчасові і фінансові витрати.