Що таке тендер в Україні

Тендер – це конкурентна боротьба за можливість поставляти товари і послуги для державного замовника. Для комерційних організацій це можливість отримати покупця завдяки високій якості своєї продукції і перевазі в конкуренції, для державних установ це можливість пошуку кращого виконавця за допомогою ефективного антикорупційних механізму.

Тендер в Україні

Згідно законодавства багато державних організацій повинні здійснювати придбання товарів або послуг тільки за допомогою тендерів в системі Прозорро на офіційних електронних платформах.

За видами предметів придбання тендери поділяють на пов’язані з:

  • товарами; 
  • послугами; 
  • роботами.

Наприклад, покупець може виставити тендер на придбання канцелярського приладдя, де в умовах буде доставка до організації. А також має право виставити окремі пропозиції на закупку тих же канцтоварів та їх доставку, отримуючи канцелярські товари у одного постачальника, а роботу з доставки – в іншого. Єдине, щоб ціна послуги не була вищою за ціну самого товару. Якраз таки цього вимагає Наказ Міністерства економічного розвитку «Про затвердження правил визначення предмета закупівель» № 454 від 17.03.2016 року.

Крім того закуп розділяється за рівнем ціни товарів, послуг і робіт. Гранична ціна («пороги») і порядок виконання «надпорогових» придбань визначені в Законодавчому акті України № 922 «Про загальнодоступних закупівлі»:

  1. Допорогових: ціна на товари і послуги, які планується до придбання, дорівнює до 200 000 гривен (в певних секторах господарювання – до 1 000 000 гривень.), ціна на роботи – до 1 500 000 гривень (в певних секторах – до 5 000 000 гривень).
  2. Надпорогових: ціна на товари і послуги, які плануються до додатка, дорівнює від 200 000 гривень (або від 1 000 000 гривень), ціна на роботи – від 1 500 000 гривень (від 5 000 000 гривень для певних секторів).

Крім того закупівлі в одного постачальника передбачені в разі, коли мова йде про допорогових значень. Це може бути доступним, коли постачальник це монополіст, а інші претенденти зробили відкликання своїх заявок або просто не взяли до уваги даний розміщений на сайті конкурс.

Загальні правила аукціону в системі Прозорро.Продажі

Дата та час проведення аукціону встановлюються системою механічно. Авторизовані цифрові платформи мають право нагадувати користувачам системи про наближення дня початку аукціону.

Коли на покупку надсилається більше 1 пропозиції, система активує комбінований модуль «Аукціон».

Тільки учасник, який надіслав свої заявки, має право брати участь в Аукціоні. Решта учасників системи, включаючи продавця товару, можуть стежити за процесом аукціону в режимі реального часу.

Коли один учасник зареєструвався, система механічно переводить його до процесу «Оцінювання» та присвоює покупці рейтинг «Кваліфікація».

Авторизовані цифрові платформи відкривають доступ для учасників, які зареєструвалися в універсальному модулі «Аукціон». Для кожного учасника менеджер створює власну веб-сторінку. Менеджер відстежує з’єднання з віртуальною сторінкою учасників і показує в них дані про кількість з’єднань та IP -адреси, з яких було здійснено з’єднання з окремої сторінки клієнта. Це дає учаснику право контролювати підключення до своєї особистої сторінки без його відома.

Для всіх інших відвідувачів сайту менеджер створює одну загальну сторінку, на якій немає можливості подати заявку.

На момент запуску модуля «Аукціон» Авторизовані цифрові платформи підключаються до віртуальної сторінки аукціону для допуску учасника до аукціону. Віртуальна сторінка показує:

  • номер аукціону;
  • об’єкт закупівлі;
  • нумерація учасника аукціону є чинником інкогніто участі; пропозиція стартової ціни будь-якого з учасників або початкова ціна вказується, якщо клієнт застосовує нецінові критерії оцінки;
  • період до початку аукціону або кроку учасника.

Відразу після початку аукціону система робить 5 -хвилинну перерву і оголошується коло. Після завершення перерви система механічно оголошує перший круг. 

Коли учасник зробив свій вибір раніше, система надає йому можливість внести зміни до закінчення відведеного періоду часу. Якщо протягом 2 хвилин користувач не зробив жодної дії, система приймає його попередню ставку і передає право рухатися по черзі.

Коли всі учасники виконують свої ставки в першому раунді, система робить перерву на дві хвилини і оголошує другий раунд.Щоб прийняти участь у аукціоні потрібно пройти реєстрацію на сайті Української універсальної біржі. Після цього у вас з’явиться особистий кабінет. Більше корисної інформації є на сайті https://sale.uub.com.ua/news/aukciony-po-zemli-skoro-startuyutq-v-ukraqini.

Контакты

Адрес: улица Щеголева 14, Одесса

Тел.: 0-800-604-871

Тел.: (0482) 32-00-05

Факс: (048) 734-98-15

Имейл: [email protected]

Ремонт газовых и электрических плит

Гарантийный ремонт

Установка кондиционеров