У промисловому і приватному будівництві, при виконанні ремонтних робіт використовують різні види пиломатеріалів, які виходять при розпилюванні колод. Вони повинні мати певні розміри і якість — від нього залежить надійність конструкції. Пиломатеріали — популярний будматеріал, який виробляють на деревообробних підприємствах. Для їх виробництва необхідно круглопильні, стрічкове обладнання. Детальніше на сайті sale.uub.com.ua.
З чого виготовляють пиломатеріали
Пиломатеріали мають натуральне походження. Їх отримують із стовбурів дерев, очищених від кори і гілок. Для виготовлення колод використовують листяні або хвойні породи. З хвойних порід виготовляють будматеріали для несучих конструкцій, з листяних — оздоблювальні пиломатеріали.
З якої деревини роблять лісоматеріал?
- Береза — легка недорога деревина з цікавою структурою.
- Модрина — деревина стійка до високої вологості, появі цвілі або грибка.
- Ясень — міцне і еластичне сировину.
- Дуб — дороге, але популярне дерево, яке характеризується високою міцністю.
- Сосна — схильна до загоряння, у неї високий вміст смол.
- Ялина — деревина цього дерева добре піддається обробці, вона м’яка і гнучка.
- Тополя — популярне сировину для виготовлення дощок, брусів з низькою ціною.
- Бук — міцне і красиве дерево. З нього роблять меблі, сходи, покриття для підлоги.
- Класифікують лісоматеріали по породі і сорту деревини, якості просушування, способу розпилу.
Види пиломатеріалу з деревини за способом розпилювання
Від способу обробки залежить текстура продукції. Розпил розрізняють по напрямку щодо волокон колоди.
Поперечний — колоди обробляють поперек волокон. Таким способом виготовляють дошки для художнього паркету.
Рустикальний — розрізання проводять під гострим кутом до деревних волокон. Так заготовляють колоди для виробництва підлогових покриттів. Цей спосіб називають напіврадіального. Дерево застосовують для чорнових робіт.
При радіальному різанні напрямок руху — до центру, по радіусу. Такі заготовки виглядають красиво, вони міцні, стійкі до механічних та інших впливів. Текстура дощок, отриманих при радіальному розпилі, однорідна, у них хороша ступінь усушки. Цей тип пиляння вважається пріоритетним, але знижує кількість готових пиломатеріалів на 15—30%. Будівельні матеріали, отримані при радіальної обробці, застосовують для монтажу несучих конструкцій, зовнішніх стін.
Тангенціальний або розпил по дотичній забезпечує гарну текстуру дошки з візерунками у вигляді кілець, насичений відтінок деревини. Така обробка не забезпечує високої запасу міцності пиломатеріалів. Вони характеризуються високою усадкою, можливим розбуханням, застосовуються для внутрішніх оздоблювальних робіт. Дошки і бруси, отримані при тангенціальному розрізуванні, необхідно захищати від прямих променів сонця, високої вологості.
Після розпилу будматеріали сушать в спеціальних камерах або на відкритому повітрі. Сушка на повітрі знижує кількість вологи в деревині до 20%, в камерах — до 14%. Додатково пиломатеріали можуть бути оброблені захисними складами. Читайте на сайті https://sale.uub.com.ua/ru/filter/wood.
Класифікація пиломатеріалів за ступенем обробки
Зрізи дощок, колод можуть бути торцованная або неторцованнимі. Торцованние обрізані по всій довжині дошки. При обробці дерева допускається обзол. Це дефекти на кромці дощок — кора, тріщини. Допуск обзола регламентується нормативами.