Види пиломатеріалів: як вибрати пиломатеріалу

У промисловому і приватному будівництві, при виконанні ремонтних робіт використовують різні види пиломатеріалів, які виходять при розпилюванні колод. Вони повинні мати певні розміри і якість — від нього залежить надійність конструкції. Пиломатеріали — популярний будматеріал, який виробляють на деревообробних підприємствах. Для їх виробництва необхідно круглопильні, стрічкове обладнання. Детальніше на сайті sale.uub.com.ua.

З чого виготовляють пиломатеріали

Пиломатеріали мають натуральне походження. Їх отримують із стовбурів дерев, очищених від кори і гілок. Для виготовлення колод використовують листяні або хвойні породи. З хвойних порід виготовляють будматеріали для несучих конструкцій, з листяних — оздоблювальні пиломатеріали.

З якої деревини роблять лісоматеріал?

  • Береза — легка недорога деревина з цікавою структурою.
  • Модрина — деревина стійка до високої вологості, появі цвілі або грибка.
  • Ясень — міцне і еластичне сировину.
  • Дуб — дороге, але популярне дерево, яке характеризується високою міцністю.
  • Сосна — схильна до загоряння, у неї високий вміст смол.
  • Ялина — деревина цього дерева добре піддається обробці, вона м’яка і гнучка.
  • Тополя — популярне сировину для виготовлення дощок, брусів з низькою ціною.
  • Бук — міцне і красиве дерево. З нього роблять меблі, сходи, покриття для підлоги.
  • Класифікують лісоматеріали по породі і сорту деревини, якості просушування, способу розпилу.

Види пиломатеріалу з деревини за способом розпилювання

Від способу обробки залежить текстура продукції. Розпил розрізняють по напрямку щодо волокон колоди.

Поперечний — колоди обробляють поперек волокон. Таким способом виготовляють дошки для художнього паркету.

Рустикальний — розрізання проводять під гострим кутом до деревних волокон. Так заготовляють колоди для виробництва підлогових покриттів. Цей спосіб називають напіврадіального. Дерево застосовують для чорнових робіт.

При радіальному різанні напрямок руху — до центру, по радіусу. Такі заготовки виглядають красиво, вони міцні, стійкі до механічних та інших впливів. Текстура дощок, отриманих при радіальному розпилі, однорідна, у них хороша ступінь усушки. Цей тип пиляння вважається пріоритетним, але знижує кількість готових пиломатеріалів на 15—30%. Будівельні матеріали, отримані при радіальної обробці, застосовують для монтажу несучих конструкцій, зовнішніх стін.

Тангенціальний або розпил по дотичній забезпечує гарну текстуру дошки з візерунками у вигляді кілець, насичений відтінок деревини. Така обробка не забезпечує високої запасу міцності пиломатеріалів. Вони характеризуються високою усадкою, можливим розбуханням, застосовуються для внутрішніх оздоблювальних робіт. Дошки і бруси, отримані при тангенціальному розрізуванні, необхідно захищати від прямих променів сонця, високої вологості.

Після розпилу будматеріали сушать в спеціальних камерах або на відкритому повітрі. Сушка на повітрі знижує кількість вологи в деревині до 20%, в камерах — до 14%. Додатково пиломатеріали можуть бути оброблені захисними складами. Читайте на сайті https://sale.uub.com.ua/ru/filter/wood.

Класифікація пиломатеріалів за ступенем обробки

Зрізи дощок, колод можуть бути торцованная або неторцованнимі. Торцованние обрізані по всій довжині дошки. При обробці дерева допускається обзол. Це дефекти на кромці дощок — кора, тріщини. Допуск обзола регламентується нормативами.

Контакты

Адрес: улица Щеголева 14, Одесса

Тел.: 0-800-604-871

Тел.: (0482) 32-00-05

Факс: (048) 734-98-15

Имейл: [email protected]

Ремонт газовых и электрических плит

Гарантийный ремонт

Установка кондиционеров