Настільні ПК можуть запропонувати вищу продуктивність і підтримку периферійних пристроїв, ніж багато ноутбуків, але вони сильно різняться за розміром, ціною та обчислювальною потужністю. У цьому посібнику описано все, що потрібно врахувати, щоб вибрати найкращий настільний ПК для ваших потреб.
Ваші потреби та бюджет
Ідеальні характеристики комп’ютера визначаються специфікою його використання. Наприклад, необхідна швидкість роботи комп’ютера залежить від того, що ви плануєте з ним робити. Швидкий процесор, достатній обсяг оперативної пам’яті та потужна відеокарта необхідні для ігрового ПК. Якщо ви плануєте використовувати комп’ютер для перегляду веб-сторінок і виконання простих завдань, таких як робота з текстом, вам буде достатньо бюджетного настільного комп’ютера нижчого рівня. Якщо вам потрібна потужність і продуктивність, то краще купити ігровий комп’ютер на https://qbox.ua/.
Процесори для настільних ПК
Хоча існує безліч різних настільних процесорів або CPU, більшість із них випускають лише два виробники: AMD і Intel. Процесори Intel зазвичай пропонують кращу продуктивність, але коштують дорожче, ніж процесори AMD. Однак основна відмінність між процесорами пов’язана з кількістю ядер, які вони пропонують, і їхньою відносною швидкістю. Більшість виробників представляють систему рейтингу продуктивності для своїх настільних ПК, але порівняння між брендами не завжди просто. Найкраще шукати ПК у вашому ціновому діапазоні, а потім вивчити процесори, щоб переконатися, що вони досить потужні для ваших потреб.
Оперативна пам’ять
Оперативна пам’ять, або ОЗУ, відіграє важливу роль у швидкості та продуктивності ПК. Що більша оперативна пам’ять, то вища продуктивність. Експерти рекомендують мати щонайменше 8 гігабайт пам’яті, але 16 ГБ забезпечують вищу продуктивність. Для ігор та інших потужних обчислень 16 ГБ — це мінімум, на який варто звернути увагу.
Хоча оперативна пам’ять DDR3 була стандартом для настільних комп’ютерів протягом багатьох років, зараз перевагу віддають DDR4. Під час купівлі пам’яті намагайтеся купувати якомога менше модулів DIMM, щоб мати можливість у майбутньому модернізувати її.
Жорсткі диски
Хоча деякі настільні комп’ютери все ще використовують жорсткі диски, більшість нових ПК постачаються з твердотільними накопичувачами для зберігання і кешування даних. Твердотільні накопичувачі кращі, оскільки вони швидші, ефективніші та довговічніші за жорсткі диски.
Під час вибору жорстких дисків слід враховувати два основні параметри: розмір і швидкість. Сучасний жорсткий диск для настільного ПК повинен мати об’єм пам’яті не менше 1 ТБ. Швидкість обертання більшості з них становить 7200 об/хв, але деякі «зелені» диски або диски зі змінною швидкістю обертання споживають менше енергії. Більшість материнських плат тепер підтримують RAID-масив для встановлення декількох жорстких дисків на комп’ютері.